לימודים תואר שני  >  
SAT
תוכן ומבנה בחינת ה- SAT תוכן ומבנה בחינת ה- SAT
מבחן הSAT הוא המדד הטוב ביותר לבדיקת מוכנותו של התלמיד ללימודים אקדמאים

מבחן ה- SAT הוא מבחן של 4 1/2  עד 5 שעות המודד קריאה ביקורתית, חשיבה כמותית וכישורי כתיבה שתלמידים פיתחו לאורך זמן ושנדרשים על מנת להצליח באוניברסיטה. לאחרונה חלו במבחן שינויים מסויימים .

מבחן ה SAT החדש מותאם לתוכנית הלימודים הנוכחית ולהתנהגות מוסדות הלימוד בתיכון ובאוניברסיטה. על ידי הוספת פרק שלישי, פרק הכתיבה, ה SAT מחזק את חשיבות הכתיבה בהשכלת התלמיד ומסייע לאוניברסיטאות בנושא הקבלה.
מבחן הSAT הוא המדד הטוב ביותר לבדיקת מוכנותו של התלמיד ללימודים אקדמאים. המבחן הינו אחיד לכל הנבחנים, בתי הספר, והמדינות ומהווה מדד אפקטיבי להשוואה.

מבחן ה SAT בנוי מתשעה פרקים: פרק חיבור באורך של 25 דקות שתמיד יופיע ראשון, חמישה פרקים באורך 25 דקות כל אחד ושני פרקים באורך 20 דקות כל אחד המופיעים אקראית ופרק נוסף באורך 10 דקות של שאלות אמריקאיות שמופיע תמיד בסוף.
לכל אחד משלושת הפרקים העיקריים במבחן ה SAT ניתן ציון מ-200 ועד 800. לSAT בדרך כלל ניגשים תלמידי תיכון בכיתות י"א וי"ב. המבחן נערך שבע פעמים בשנה בארה"ב, ושש פעמים בשנה מחוץ לארה"ב.

בנוסף, ישנו "הפרק המשתנה" באורך 25 דקות שהוא פרק ללא ציון. פרק זה יכול להיות קריאה ביקורתית, מתמטיקה, או כתיבה רב ברירתית. פרק זה אינו חלק מהציון הכולל, ומטרתו לבדוק שאלות חדשות למבחנים עתידיים, ולבדוק שהציונים בגרסאות חדשות של הSAT ניתנים להשוואה עם גרסאות מוקדמות יותר.
שינויים שנעשו לאחרונה כוללים הורדה של שאלות האנלוגיות מהקריאה הביקורתית (שבעבר נקרא מילולי), והורדה של שאלות ההשוואה כמותית מהמתמטיקה. נוסף למבחן פרק כתיבה (הכוללת חיבור) וחלק המתמטיקה הורחב כדי לכלול 3 שנים של מתמטיקה תיכונית. נוספו קטעי קריאה קצרים עם שאלה אחת או שתיים לאחריהם באים במקום האנלוגיות. ציונים לכל פרק ניתנים בטווח של 200 עד 800, והציון תמיד בכפולות של 10.

המבחן החדש כולל עשרה פרקים וזמן כולל של שלוש שעות, ארבעים וחמש דקות. עם חלק הכתיבה החדשה, ציון "מושלם" מ SAT החדש הוא 2400.
עשרת הפרקים מחולקים כלהלן: שלושה פרקי מתמטיקה, שלושה פרקי קריאה, ושלושה פרקי כתיבה, עם פרק השוואה אחד, שיכול להיות כל אחד מהפרקים, שאינו נחשב בציון הנבחן, אלא משמש לבדוק שאלות למבחנים עתידיים ולהשוות את רמת הקושי של המבחן. במשך המבחן, הנבחן אינו יודע מהו פרק ההשוואה (אולם זה לעולם לא החיבור או פרק 10 שהוא פרק כתיבה בת 10 דקות).

כל אחד מהשאלות מתוך פרק מסוים מופיע בסדר קושי עולה. בכל זאת, קיים יוצא מן הכלל: שאלות שבאות לאחר קטעי הקריאה הקצרים והארוכים מסודרים כרונולוגית במקום על פי קושי. חשוב גם לציין שכל שאלה מקבלת ניקוד זהה. לכל שאלה יש חמישה תשובות אפשריות. עשר מהשאלות בפרק אחד של המתמטיקה אינם רב בררתיות, אלא שמבקשים מהנבחן להכניס את תשובתם לתוך רשת של ארבע טורים. לכל תשובה נכונה מוסיפים נקודה אחת ולכל תשובה שגויה מורידים רבע נקודה. למרות זאת בשאלות שבהן הנבחן מתבקש להכניס את תשובתו, לא נלקחים נקודות על תשובות שגויות. הציון הסופי מופק על פי ציון הגלם. טבלת ההמרה משתנה ממועד למועד בגלל הבדלים קטנים בקושי המבחן.


הכתבה באדיבות בית הספר האמריקאי

צור קשר
ליצירת קשר עם בתי ספר ומכוני הכנה לבחינת ה- SAT, לחצו על שם המכון:
אמריקן ישראל קולג'
GMAX
בית הספר האמריקאי 
המועצה הבריטית לתרבות


קישורים כלליים
בתי ספר ומכוני הכנה לבחינת ה- SAT
לימודים בחו"ל


 חזור לראש הכתבה: תוכן ומבנה בחינת ה- SAT הוסף כתבה למועדפים

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות  

מאמרים נוספים במדור: SAT
איך ולמה נכתב ה-SAT איך ולמה נכתב ה-SAT
מבחן הSAT REASONING , הוא קנה מידה למיומנויות חשיבה קריטיות להן תדרשו להצלחה בקולג'.
על בחינת ה- SAT על בחינת ה- SAT
מבחן ה-SAT הנו מבחן הנדרש לקבלה ללימוד תואר ראשון במרבית מוסדות הלימוד בארה”ב
תוכן ומבנה בחינת ה- SAT תוכן ומבנה בחינת ה- SAT
מבחן הSAT הוא המדד הטוב ביותר לבדיקת מוכנותו של התלמיד ללימודים אקדמאים
הכנה לבחינת ה- SAT הכנה לבחינת ה- SAT
טיפים איך לעבור את הבחינה למועמדים שאינם דוברי אנגלית שפת אם.


אתר ilimudim2 מספק לכם מידע מקיף בנושא תואר שני ולימודי תואר שלישי כמו כן תוכלו למצוא מידע על מוסדות לימוד, ייעוץ והכוונה, כנסיםמבחני הסמכה, ופורומים.
 
סגור
  • מתקשה לבחור?
    השאירו פרטים לקבלת ייעוץ אקדמי חינם:
  • שם:
  • כתובת מייל:
  • טלפון:
  • עיר: