לימודים תואר שני  >  
SAT
על בחינת ה- SAT על בחינת ה- SAT
מבחן ה-SAT הנו מבחן הנדרש לקבלה ללימוד תואר ראשון במרבית מוסדות הלימוד בארה”ב

מבחן ה-SAT הנו מבחן הנדרש לקבלה ללימוד תואר ראשון במרבית מוסדות הלימוד בארה”ב.
שלא כמו מערכות החינוך ברוב ארצות העולם, יש הבדלים משמעותיים בדרכי הלימוד ותוכנית הלימודים בבתי ספר על יסודיים בארה"ב. גם בין בתי ספר במדינות שונות וגם בין בתי ספר באותו מדינה. השינוי נובע בין השאר מעיקרון הפדרליזם של ארה"ב שעל פיו סמכויות מקומיות מקבלות את רוב השליטה על בתי הספר, ומערכת המיסים בארה"ב שבו מחוזי ביתי הספר ממומנים על ידי הרשויות המקומיות. מחוזים עשירים יותר מקבלים יותר הכנסה יותר גבוהה ממיסים ולכן בתי הספר הציבוריים שלהם ממונים טוב יותר.

שינויים אלה מקשים על האוניברסיטאות להשוות בין סטודנטים עתידיים במאמץ לזהות ולהכניס את שמועמדים הראויים ומבטיחים ביותר. בהיעדר מבחני סיום תיכוניים רשמיים (כגון בחינות הבגרות בארץ), יש צורך בארה"ב לאיזשהו מבחן מרכזי. אוניברסיטאות בארה"ב משתמשות במבחנים כמו הSAT וACT כדרך להעריך תלמידים שמגיעים מבתי ספר עם שיטות ציון שונים או בלי שיטות ציון בכלל.

המבחנים נעשים בדרך כלל על ידי תלמידי ובוגרי תיכון שרוצים להמשיך ללימודים גבוהים, אולם הם זמינים לכולם. תוצאות המבחן של נבחנים ניתנים למכללות ואוניברסיטאות המבוקשים על ידי התלמיד. למרות שתנאי הקבלה לאוניברסיטאות כוללות גם GPA (ציונים ממוצעים), המלצות ממורים והשתתפות בחוגים מחוץ לתוכנית הלימודים, יש מכללות שיש להם ציון סף שאוטומטית מקבל או פוסל תלמיד מקבלה. ציוני SAT גם משמשים לפעמים כקריטריון למתן מלגות אקדמיות.
מבחן הSAT ניתן בארץ שישה פעמים בשנה. ביום ראשון הראשון של החודשים ינואר, מאי, יוני, אוקטובר, נובמבר ודצמבר. בארה"ב המבחן ניתן בימי שבת ואילו בארץ, ולאנשים שדתם אינו מאפשר להם להיבחן ביום השבת המבחן ניתן ביום ראשון לאחריו.  נבחנים יכולים להיבחן בSAT Reasoning Test בכל מועד שרוצים או עד שלושה SAT Subject Tests. מי שמעוניין להירשם למבחן יכול להירשם דרך הדואר, הטלפון, או באינטרנט, עד שלושה שבועות לפני מועד הבחינה. מבחני SAT בארץ ניתן לעשות גם בתל אביב וגם בירושלים. המבחנים נעשים בתל אביב בבית ציוני אמריקה ובירושלים בבית הספר האנגליקני.

מבחני SAT נושאיים הם עשרים מבחנים רב ברירתיים שכל אחד לוקח שעה, אשר ניתנים במקצועות שונות. כל תלמיד בוחר לעצמו איזה מהמבחנים הוא יעשה בהתאם לשיקולים עצמאיים כגון דרישות המכללות. תלמיד יכול להיבחן בעד שלושה מבחני SAT Subject בכל מועד (אשר ניתנים באותם מועדים שבהם ניתנים ה SAT הרגיל).


 המבחן הנו קשה יותר בעבור הסטודנט הישראלי מאשר בשביל עמיתו האמריקאי. "המועמד הישראלי מתחרה עם מועמד אמריקאי, וככזה הוא נמצא באופן טבעי בעמדת נחיתות. החלק המילולי בוחן אנגלית ברמה גבוהה, גם בעבור מועמד אמריקאי ולכן מועמד ישראלי אשר אינו דובר אנגלית שפת אם ייאלץ ללמוד קשה יותר על מנת להצליח  בחלק המילולי. בנוסף לכך, על מנת להצליח בחלק הכמותי יש להכיר את הטרמינולוגיה המתמטית באנגלית, מכיוון שהמועמד הישראלי למד מתמטיקה בעברית הוא נדרש לבצע אדפטציה של עולם המושגים המתמטי שלו מעברית לאנגלית.

הכתבה באדיבות בית הספר האמריקאי

צור קשר
ליצירת קשר עם בתי ספר ומכוני הכנה לבחינת ה- SAT, לחצו על שם המכון:
אמריקן ישראל קולג'
GMAX
בית הספר האמריקאי
המועצה הבריטית לתרבות


קישורים כלליים
בתי ספר ומכוני הכנה לבחינת ה- SAT
לימודים בחו"לחזור לראש הכתבה: על בחינת ה- SAT הוסף כתבה למועדפים

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות  

מאמרים נוספים במדור: SAT
איך ולמה נכתב ה-SAT איך ולמה נכתב ה-SAT
מבחן הSAT REASONING , הוא קנה מידה למיומנויות חשיבה קריטיות להן תדרשו להצלחה בקולג'.
על בחינת ה- SAT על בחינת ה- SAT
מבחן ה-SAT הנו מבחן הנדרש לקבלה ללימוד תואר ראשון במרבית מוסדות הלימוד בארה”ב
תוכן ומבנה בחינת ה- SAT תוכן ומבנה בחינת ה- SAT
מבחן הSAT הוא המדד הטוב ביותר לבדיקת מוכנותו של התלמיד ללימודים אקדמאים
הכנה לבחינת ה- SAT הכנה לבחינת ה- SAT
טיפים איך לעבור את הבחינה למועמדים שאינם דוברי אנגלית שפת אם.


אתר ilimudim2 מספק לכם מידע מקיף בנושא תואר שני ולימודי תואר שלישי כמו כן תוכלו למצוא מידע על מוסדות לימוד, ייעוץ והכוונה, כנסיםמבחני הסמכה, ופורומים.
 
סגור
  • מתקשה לבחור?
    השאירו פרטים לקבלת ייעוץ אקדמי חינם:
  • שם:
  • כתובת מייל:
  • טלפון:
  • עיר: