לימודים תואר שני  >  אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה - מידע כללי

קידום המצוינות האקדמית

משפטים לתואר שני

תנאי קבלה:
תואר ראשון במשפטים ממוסד להשכלה גבוהה בציון ממוצע של 80 לפחות ובכפוף לתקנון הפקולטה.


תיאור התעודה:
תואר שני LL.M במשפטים


מועדי פתיחה:
תלוי תוכנית

משך הלימודים:
4 סמסטרים

זמני לימוד:


תחומי לימוד:

תוכניות הלימוד המוצעות:
1.תואר שני במשפטים (רב-תחומי) 
מטרת הלימודים: להעניק לסטודנטים הזדמנות להתמחות בתחום משפטי מסוים וכן להעמיק את שליטתם בתיאוריות שונות המסבירות, מצדיקות, מכוונות ומבקרות את עולם המשפט ו/או תופעה משפטית כזו או אחרת.
נושאי הלימוד: תחומי חברה, כלכלה, טכנולוגיה, משפט פלילי, רפואה, קולנוע וספרות, הגבלים עסקיים, יישוב סכסוכים ועוד. כן קיימת אפשרות לשילוב קורסים לתואר שני מחוגים אחרים באוניברסיטה או קורסים נבחרים מתואר הבוגר.
משך ומהלך הלימודים: לימודים דו-שנתיים, החל מסמסטר א' או סמסטר ב', 4 סמסטרים.

2. תואר שני עם התמחות במשפט וטכנולוגיה
על התכנית: תכנית ייחודית מסוגה המקנה הכשרה אקדמית ומקצועית בהיבטים משפטיים של טכנולוגיות מתקדמות. התכנית מתנהלת במסגרת המרכז למשפט וטכנולוגיה, היחיד מסוגו בישראל ומן המובילים בעולם בתחום.
קהל היעד: עורכי-דין בתחום המסחרי, העוסקים בייצוג משקיעים ויזמים בתחום ההיי-טק וכן אחרים בעלי ידע קודם או מתעניינים חדשים בתחום. הלימודים בקבוצה מצומצמת וסלקטיבית, מספר המקומות מוגבל.
נושאי הלימוד: תחומי זכויות יוצרים, סימני מסחר ודיני פטנטים, קניין רוחני ודיני תחרות, היבטים משפטיים של ביוטכנולוגיה, ניהול קניין רוחני ומידע פתוח, דיני מידע וסחר אלקטרוני, הגבלים עסקיים וטכנולוגיות חדשות, יישוב סכסוכים וטכנולוגיה, סחר בינלאומי, היבטים משפטיים של ניהול משאבי אנוש בחברות היי-טק, סמינר מחקר במשפט, טכנולוגיה וחברה, דיני תקשורת.
כן קיימת אפשרות לשילוב קורסים אחרים המוצעים לתלמידי המוסמך בתכנית הרגילה, עד 10 שעות סמסטריאליות.
משך ומהלך הלימודים: שנה קלנדרית, החל מחודש יולי (סמסטר קיץ), 4 סמסטרים, 12 חודשים. בימי חמישי אחה"צ ושישי בבוקר. (מלבד 10 השעות שצוינו לעיל שעשויות להתקיים בימים אחרים).

3.תואר שני עם התמחות במשפט ובריאות
על התכנית: תוכנית ייחודית מסוגה המקנה הכשרה אקדמית ומקצועית בתחום המשפט והאתיקה של הבריאות.
קהל היעד: עורכי-דין בתחום הנזיקין, הרשלנות הרפואית וכן אחרים בעלי ידע קודם או מתעניינים חדשים בתחום. הלימודים בקבוצה מצומצמת וסלקטיבית, מספר המקומות מוגבל.
נושאי הלימוד: בריאות ומשפט, אתיקה ומשפט רפואי בדת, זקנה ומשפט, פסיכולוגיה ומשפט, בריאות הציבור, פסיכיאטריה ומשפט, רפואה ומשפט, קניין רוחני בהמצאות רפואיות, אתיקה רפואית, פריון גנטיקה וחברה, אתיקה של המקצועות.
כן קיימת אפשרות לשילוב קורסים אחרים המוצעים לתלמידי המוסמך בתכנית הרגילה, עד 10 שעות סמסטריאליות.
משך ומהלך הלימודים: שנה קלנדרית, החל מחודש יולי (סמסטר קיץ), 4 סמסטרים, 12 חודשים. בימי חמישי אחה"צ ושישי בבוקר. (מלבד 10 השעות שצוינו לעיל שעשויות להתקיים בימים אחרים).

תכנית לשופטים מכהנים
הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה מציעה תוכנית יחודית, הראשונה מסוגה בארץ וכנראה גם בעולם. התוכנית תוכננה ועוצבה בהיוועצות עם המכון להשתלמות שופטים על ידי ועדה בראשות פרופ' אמנון כרמי, שופט בית המשפט המחוזי בחיפה (בדימוס), בהתאם לצרכיהם של השופטים.
נושאי השיעורים והסמינרים שיינתנו על ידי בכירי המרצים של הפקולטה (וביניהם כאלה שתחום התמחותם ייחודי בישראל), נבחרו בקפידה, תוך נסיון לספק את המאווים ואת הצרכים המקצועיים המיוחדים של שופטים. בנוסף יוכלו השופטים המשתתפים לבחור מבין מגוון המקצועות הנלמדים בתוכנית הכללית ללימודי מוסמך במשפטים באוניברסיטת חיפה. כן, ניתן יהיה ללמוד, ברוח האופי הבין תחומי המייחד את הפקולטה, גם מקצועות לא משפטיים הניתנים במסגרת תוכניות המוסמך בחוגים אחרים באוניברסיטת חיפה.
(פתיחת התוכנית מותנית במספר הנרשמים).

תכנית ארסמוס (בינלאומית) במשפט וכלכלה
התוכנית לתואר שני אירופאי במשפט וכלכלה היא תוכנית לימודים לתואר שני הנתמכת על ידי האיחוד האירופי ופועלת ב כ-12 אוניברסיטאות במדינות שונות באירופה. לפני מספר שנים, צורפה גם הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה כחברה מלאה בתוכנית זו, והיא החברה היחידה ממדינה שאיננה נמנית עם מדינות האיחוד האירופי .

הערות:
מסלול א' : באוריינטציה מחקרית. קורסים בהיקף של 28 שעות והגשת עבודת גמר מחקרית - תיזה.
מסלול ב' : ללא תיזה. קורסים בהיקף של 32 שש"ס, כולל השלמת 2 סמינריונים שמשקלם 30% מן הציון הסופי. 
מלאו את השדות הבאים,
ונציג המוסד יצור איתכם קשר:
שם פרטי
שם משפחה
עיר
דוא"ל
טלפון
אזור מגורים
ממוצע בגרויות
ציון פסיכומטרי
תאריך לידה:
בחר מין:
אתר ilimudim2 מספק לכם מידע מקיף בנושא תואר שני ולימודי תואר שלישי כמו כן תוכלו למצוא מידע על מוסדות לימוד, ייעוץ והכוונה, כנסיםמבחני הסמכה, ופורומים.
 
סגור
  • מתקשה לבחור?
    השאירו פרטים לקבלת ייעוץ אקדמי חינם:
  • שם:
  • כתובת מייל:
  • טלפון:
  • עיר: