לימודים תואר שני  >  המכללה האקדמית עמק יזרעאל
המכללה האקדמית עמק יזרעאל

המכללה האקדמית עמק יזרעאל - מידע כללי

M.A בייעוץ חינוכי

תנאי קבלה:
עמידה בתנאי הקבלה של המכללה האקדמית עמק יזרעאל ברמה הנדרשת ע"י החוג.


תיאור התעודה:
מוסמך (M.A) בייעוץ חינוכי.


מועדי פתיחה:
אוקטובר

זמני לימוד:


תחומי לימוד:


החוג למדעי ההתנהגות

התוכנית ללימודי תואר שני בייעוץ חינוכי (ללא תזה) מתקיימת במסגרת החוג למדעי ההתנהגות. התוכנית מיועדת להכשיר יועצים חינוכיים לעבודה במסגרת בית הספר בגילאים השונים: בית הספר היסודי, חטיבת הביניים והחטיבה העליונה. התוכנית מעניקה ביסוס והעמקה של הידע התיאורטי והיישומי אצל הלומדים בתחום הייעוץ החינוכי-הפסיכולוגי–התפתחותי. תוכנית זו, בנוסף ללימודים התיאורטיים, דורשת מהסטודנטים התנסות מעשית וכתיבת עבודת גמר העומדת בקריטריונים של עבודה מדעית.

מטרת התוכנית

במישור התיאורטי - העמקת ידע והיכרות עם תהליכים חינוכיים, התוודעות אל יסודות עיוניים מרכזיים של הייעוץ כבסיס לפיתוח גישה מדעית בחקר החינוך, רכישת כלים ליישום כתיבה מדעית ופיתוח חשיבה ביקורתית.

במישור היישומי – פיתוח כשרים ומיומנויות ייעוץ, הכשרה לעבודה בייעוץ חינוכי תוך התנסות והיכרות את מורכבותו ורב-גוניותו של תפקיד היועץ החינוכי בתקופתנו. פיתוח מודעות לבעיות חברתיות עדכניות במערכת החינוך הישראלית ולכלים אבחוניים וטיפוליים המשמשים את עבודת היועץ החינוכי.

במישור הערכי-חברתי – טיפוח עתודה של חוקרים בתחום הייעוץ החינוכי, קידום גוף הידע באמצעות מחקרים משותפים למרצים ולסטודנטים, הכשרת עתודה להוראה ולתפקידי מנהיגות בכירים במערכת החינוך בישראל.

דגש על לימודי משפחה והורות -  לצד ההכרה במשמעותיות המסגרת החינוכית עבור התלמיד, מקובל לראות את המשפחה כמערכת בעלת ההשפעה הראשונה בחשיבותה בחיי התלמיד. לצורך התערבות משמעותית ויעילה, נחוץ להתייחס אל הקונטקסט בו פועלת משפחת התלמיד, וכמו כן לראות את התנהגות הילד ותפקודו, כמשפיע ומושפע מהתנהגותם של שאר בני המשפחה. הדגש המושם בתוכנית על לימודי משפחה והורות נועד להוות הרחבה והעמקה במסלול הלימודים, ולהקנות בסיס מקצועי איתן בעבודה עם משפחות. שילוב קורסים מתחום זה מטרתו להעמיק את התנסות היועץ בעבודה עם הורים ובהדרכתם, תוך העמקת היכרותו את הפן התיאורטי העדכני בעבודה עם משפחות. העמקה כזו יש ביכולתה לתרום לקדום עבודת כלל הצוות החינוכי בבית הספר והעמקת תובנותיו, ולתרום לקידום שיתוף הפעולה והדדיות בקשר בין ההורים ובית הספר.

תוכנית ההתנסות המעשית

ההתנסות המעשית מתקיימת במהלך שתי שנות הלימוד לתואר, לכל אורך שנת הלימודים הבית-ספרית. במסגרתה מוצמד כל סטודנט ליועץ פעיל במערכת החינוך, אשר מהווה עבורו יועץ-מאמן. במהלך ההתנסות המעשית יקדיש כל סטודנט יום לימודים אחד בשבוע (בשעות הבוקר) לתצפיות ולעבודה מעשית בבית-הספר. כמו כן מצופה מהסטודנט להשתתף בחלק מהישיבות ומהפעילויות.


 

הערות:
זמני לימוד: פעמיים בשבוע לא כולל פרקטיקום.
*הענקת התואר מותנית באישור המל"ג. 
מלאו את השדות הבאים,
ונציג המוסד יצור איתכם קשר:
שם מלא
עיר
דוא"ל
טלפון
אתר ilimudim2 מספק לכם מידע מקיף בנושא תואר שני ולימודי תואר שלישי כמו כן תוכלו למצוא מידע על מוסדות לימוד, ייעוץ והכוונה, כנסיםמבחני הסמכה, ופורומים.
 
סגור
  • מתקשה לבחור?
    השאירו פרטים לקבלת ייעוץ אקדמי חינם:
  • שם:
  • כתובת מייל:
  • טלפון:
  • עיר: