לימודים תואר שני  >  
מבחני קבלה בחו"ל
מבנה בחינת ה- IELTS מבנה בחינת ה- IELTS
כל מה שצריך לדעת על בחינת ה- IELTS

 

מועמדים הניגשים לבחינת ה ielts נדרשים להבחן בארבעה נושאים על פי הסדר שלהלן: שמיעה, קריאה, כתיבה ודיבור.  בחלקי הקריאה והכתיבה קיים הבדל בין תלמידים אשר נגשים  למבחן ielts אקדמאי לבין תלמידים אשר ניגשים למבחן ielts הכללי.

 

כל הנבחנים במבחן ה IELTS נדרשים להבחן על המיומנויות הבאות: שמיעה, קריאה, כתיבה ודיבור.

שלושת החלקים הראשונים במבחן - שמיעה, קריאה וכתיבה נערכים באותו היום. אין הפסקה בין החלקים. חלקה האחרון של הבחינה - חלק הדיבור - יכול להערך עד שבעה ימים לאחר מועד הבחינה בשלושת החלקים הראשונים וזאת בהתאם לשיקול דעתו של מרכז הבחינה.

בישראל חלק הדיבור מתבצע באותו היום בו נערכים שלושת החלקים הראשונים. כמו כן, הישראל לא קיימת גרסה ממוחשבת של הבחינה וכל הנבחנים יכולים לגשת לגרסת הכתובה של הבחינה.

 

פרק הבנת הנשמע במבחן IELTS נמשך כ-30 דקות. קטע השמיעה הינו מתוך קלטת המושמעת פעם אחת בלבד. פרק הבנת הנשמע מחולק לארבעה חלקים המושמעים ברמת קושי עולה. לכל חלק עשר שאלות ובסוף שלושים הדקות של הפרק, ניתנים עוד כעשר דקות להעברת התשובות לתשובון.

שני קטעי השמיעה הראשונים יהיו על תחומים כלליים כגון דיווח על תיק שנאבד או היכרות של מתקן ציבורי. קטע השמיעה הראשון הינו דיאלוג והשני מונולוג.

קטעי השמיעה שלוש וארבע יתמקדו בחינוך ובלימודים. קטעי השמיעה יכולים להיות הרצאה בתחום אקדמי ו/או שיחה בין שניים עד ארבעה אנשים.

 חלק הבנת הקריאה של מבחן IELTS נמשך שעה. בזמן זה, תידרשו לקרוא שלושה טקסטים באורכים של בין 500 ל-900 מילים, כאשר רמת הקושי של הטקסטים והשאלות עולה. בחלק זה ישנם  ארבעים שאלות.

הנבחן מקבל שאלון ודף תשובות ריק. מותר לכתוב על השאלון, אך אין להוציאו מחדר הבחינה. מכל מקום יש להעביר את כל התשובות לדף התשובות לפני תום השעה.  

 Academic Ielts
קטעי הקריאה נלקחים מתוך ספרי קריאה, מגזינים מקצועיים ועיתונים. קטעי הקריאה אינם דורשים ידע מוקדם על מנת לענות על השאלות שבסוף הקטע. לפחות אחד משלושת הקטעים בחלק זה יהיה מאמר.

 

General Ielts
קטעי הקריאה מבוססים על חומרים שהנבחנים יכולם להתקל בהם על בסיס יום-יומי בארץ בה השפה הרשמית הינה אנגלית. קטעי הקריאה נלקחים מתוך עיתונים, פרסומות, הוראות הפעלה למוצרים וספרים והם בוחנים את יכולת הנבחן להבין ולהשתמש במידע המופיע בקטעים אלו. אחד מקטעי הקריאה יהיה קטע ארוך במיוחד. קטע זה הינו קטע תיאורי ולא קטע המציג את דעתו של הכותב או מאמר כלשהו.

פרק הכתיבה של מבחן IELTS לוקח שעה. בזמן זה תידרשו לסיים שני חיבורים.

 החיבור הראשון הינו דו"ח המבוסס על מידע תרשימי שניתן בשאלון. המידע יהיה באחד מחמש תבניות.

oתרשים חד קווי או דו קווי.

oגרף עמודות

oתרשים עוגה

oלוח

oתרשים זרימה

חיבור שני הוא כתיבת מאמר על נושא שיינתן בשאלון. תצטרכו לכתוב לפחות 250 מילים בארבעים (40) דקות. 

 

Academic Writing
בחיבור הראשון על הנבחן לכתוב דוח באורך של כמאה חמישים מילים בהתבסס על מידע שנמצא בטבלה או בדיאגרמה המופיעה במבחן. בחיבור זה נבחנת יכולתו של הנבחן לתאר ולהסביר מידע.

בחיבור השני על הנבחן לכתוב חיבור קצר של כמאתים חמישים מילים בתגובה לדעה או כפתרון לבעיה קצרה המפורטת בגליון הבחינה. על הנבחן להוכיח יכולת לדון בנושאים ולבנות טיעון מבוסס.

 

General Writing
החיבור הראשון דורש מן הנבחן לכתוב מכתב בן מאה חמישים מילים המבקש מידע מסוים או מסביר סיטואציה. על החיבור השני להיות בן מאתים חמשיים מילים ועליו להכתב כתגובה לדיעה מסוימת או לבעיה כלשהיא. על הנבחן להיות מסוגל להתיג את דעותיו האישיות ולהתמודד מול טיעונים נגדיים הסותרים את דעתו.

חלק הדיבור נמשך בין אחד עשר לארבע שעשר דקות והוא נערך באמצעות ראיון בעל פה בין המועמד לבין הבוחן.

בראיון תצטרכו לענות על שאלות שתשאלו על ידי הבוחן, לדבר בהרחבה על הנושא שיבחר ולהיות מסוגלים להצדיק את דעתכם במספר עניינים הקשורים לאותו נושא.

חלק זה של מבחן  IELTSמוקלט. ההקלטה עוברת לאחר מכן להערכה לצורך מתן הציון בחלק זה. חלק הדיבור הוא מחולק לשלושה חלקים.

חלק ראשון מתחיל עם שאלות הקדמה כלליות. לאחר מכן יבואו שאלות פרטיות הדומים לשאלות הנשאלות בהיכרות ראשונית. לבסוף, הבוחן ישאל את המועמד שאלות על שני נושאי התעניינות (4-5 דקות).

חלק שני הוא מונולוג של הנבחן. הבוחן ייתן לנבחן כרטיס בו מופיע נושא וכמה שאלות מנחות עליו. הנבחן יידרש לדבר למשך דקה או שתיים על נושא זה. הבוחן מחליט את הזמן המדויק. לנבחן יש דקה אחד להתכונן לחלק זה וניתן לו עפרון ודף כדי לרשום לעצמו הערות. לאחר שיסיים לדבר על הנושא, הבוחן ישאל שאלה או שתיים כדי לסיים את החלק (3-4 דקות).

בחלק השלישי הבוחן ישאל שאלות נוספות הנוגעות לנושא שדובר עליו בחלק השני. שאלות אלה יהיו יותר לעומק ויידרשו ניתוח ביקורתי מצד הנבחן (4-5 דקות).

רפאל בעדני, מנכ"ל בית הספר האמריקאי מציין כי "המבנה של הבחינה הנו מאוד מתיש עבור מי שלא מורגל במבחנים מהסוג הזה והוא שונה במהותו ממבחני ידע באנגלית שהקהל הישראלי מורגל אליו מהבגרות, הפסיכומטרי או האקדמיה. למיומוניות השמיעה והדיבור יש משקל קריטי בהצלחה בבחינה ויש לזכור שמדובר במבחן בריטי ועל כן האנגלית הנשמעת הנה בריטית. מומלץ מאוד למי שלא מורגל בשמיעה של אנגלית בריטית לתרגל זאת טרם הבחינה. חשוב גם לדעת כי הבריטים מאוד לא סלחנים כלפיי שגיאות דקדוק ושגיאות כתיב ויש לעבוד על הנושאים הללו טרם הבחינה."

צור קשר 
ליצירת קשר עם בתי ספר ומכוני הכנה לבחינת ה- IELTS לחצו על שם המכון: 
אמריקן ישראל קולג'
GMAX
בית הספר האמריקאי 
המועצה הבריטית לתרבות
בית הספר האמריקאי למקצועות הרפואה

קישורים כלליים
בתי ספר ומכוני הכנה לבחינת ה- IELTS
חינם - שאלון התאמה לבחירת מקצוע
מלגות לימודים
חיפוש לימודים בחו"ל
חזור לראש הכתבה: מבנה בחינת ה- IELTS הוסף כתבה למועדפים

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות  

מאמרים נוספים במדור: מבחני קבלה בחו"ל
טיפים לראיון לימודים בחו"ל טיפים לראיון לימודים בחו"ל
כמה נושאים שכדאי לכם להיות מודעים אליהם כשאתם מתכוננים לראיון ללימודים בחו"ל
על בחינת ה-GRE על בחינת ה-GRE
וועדות קבלה רבות לתואר מוסמך בארץ ובחו"ל, דורשות את מעבר מבחן הGRE כחלק מתהליך הקבלה
מבנה בחינת ה- GRE מבנה בחינת ה- GRE
מבחן ה-GRE היינו ממוחשב, והוא מכיל ארבעה חלקים – כתיבה אנליטית, חלק מילולי, חלק כמותי וחלק נוסף של שאלות כלליות למטרות מחקר
הכנה לבחינת ה- GRE הכנה לבחינת ה- GRE
טיפים כיצד להתכונן נכון לבחינה
מבנה בחינת ה- IELTS מבנה בחינת ה- IELTS
כל מה שצריך לדעת על בחינת ה- IELTS
טיפים למעבר על בחינת ה- IELTS טיפים למעבר על בחינת ה- IELTS
איך להתכונן לבחינת ה- IELTS? כל הטיפים והעצות מאת בית הספר האמריקאי .
בחינת ה- IELTS בחינת ה- IELTS
מבחן הנועד להעריך את רמת הידע והשליטה בשפה האנגלית עבור מועמדים המעוניינים לעבוד או ללמוד במדינות בהם האנגלית מהווה השפה הרשמית של המדינה


אתר ilimudim2 מספק לכם מידע מקיף בנושא תואר שני ולימודי תואר שלישי כמו כן תוכלו למצוא מידע על מוסדות לימוד, ייעוץ והכוונה, כנסיםמבחני הסמכה, ופורומים.
 
סגור
  • מתקשה לבחור?
    השאירו פרטים לקבלת ייעוץ אקדמי חינם:
  • שם:
  • כתובת מייל:
  • טלפון:
  • עיר: