לימודים תואר שני  >  בחינות הסמכה  >  לימודי תעודה  >  מבחני הרשות לניירות ערך
מבחני הרשות לניירות ערך
מבחני הסמכה ליועץ השקעות, יועץ פנסיוני , מנהל תיקים
 
 הרשות לניירות ערך מקיימת את הבחינות לקבלת הרישיון  ליועצי השקעות, יועצים פנסיוניים ומנהלי תיקים.

הרשות עורכת בחינות בכל הנושאים פעמיים בשנה, בדרך כלל בחודשים יוני-יולי ונובמבר-דצמבר. מועדי הבחינות מתפרסמים ברשומות, באינטרנט, בשני עיתונים ובמענה הקולי של מחלקת הייעוץ.

ההרשמה לכל הבחינות מסתיימת כ 21- יום לפני מועד הבחינה הראשונה שבמחזור הבחינות הקרוב. מועד סגירה זה מתפרסם באתר האינטרנט של הרשות. יש להירשם לכל הבחינות, לכל המאוחר, עד למועד זה.מה הם תנאי הרשמה?

א. לא ניתן להירשם לבחינה מקצועית א' (לשעבר – ניתוח ניירות ערך ומכשירים פיננסיים) ולבחינה מקצועית ב' (לשעבר – ניהול תיקים), ללא עמידה (מעבר בחינה/פטור) בבחינות היסוד  : סטטיסטיקה ומימון, חשבונאות וכלכלה ומעבר הבחינה בדיני ניירות ערך ואתיקה מקצועית. (בחינת חובה ללא מתן פטור). כמו כן, לא ניתן להירשם באותו מחזור בחינות לבחינת יסוד ולבחינה מקצועית. התנאי להרשמה לבחינה מקצועית הינו עמידה בכל בחינות היסוד.

 ב. לא ניתן להיבחן רק על חלק הבחינה בדיני ניירות ערך. דהיינו מי שכבר עמד בבחינה באתיקה מקצועית בלבד (שהיא חלק מהבחינה בדיני ניירות ערך) ולא קיבל פטור (בעבר, עפ"י התקנות הקודמות) מחלק הבחינה בדיני ניירות ערך יחויב להיבחן על חלק זה שוב במסגרת הבחינה המלאה בדיני ניירות ערך ואתיקה מקצועית.

 

אלו נושאים כלולים בבחינה?

הנושאים הכלולים בכל אחת מן הבחינות מפורטים בתוספת הראשונה והשנייה לתקנות. את התקנות ניתן לראות באתר האינטרנט של הרשות. וכן בפרק סיליבוס הבחינות באתר. 


הבחינות הבאות הינן בחינות סגורות ("בחינה אמריקאית"):

 -הבחינות בחשבונאות, כלכלה, סטטיסטיקה ומימון ומקצועית א':  מורכבות מ- 20 שאלות; 
-הבחינה באתיקה מקצועית מורכבת מ- 15 שאלות ; 
-הבחינה בדיני ני"ע ואתיקה מקצועית מורכבת מ- 25 שאלות.
-בחינה מקצועית ב' (ניהול תיקים) הינה בחינה פתוחה המורכבת משני חלקים.

 
כיצד אפשר לדעת את ציוני הבחינות?  
ציוני הבחינות מפורסמים ב-"מידע אישי" שבאתר הרשות בלבד!!! לא תישלח הודעה על  הציון באמצעות הדואר. נבחן שעבר את הבחינה בציון 60 ומעלה ירשם לו הציון- עבר. לנבחן שנכשל יפורסם ציון הבחינה.

קישורים כלליים
לימוד MBA
קורסי שוק ההון

 


קבצים מצורפים:
רשות לניירות ערך
תגובות לכתבה
הוסף תגובה 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
אתר ilimudim2 מספק לכם מידע מקיף בנושא תואר שני ולימודי תואר שלישי כמו כן תוכלו למצוא מידע על מוסדות לימוד, ייעוץ והכוונה, כנסיםמבחני הסמכה, ופורומים.
 
סגור
  • מתקשה לבחור?
    השאירו פרטים לקבלת ייעוץ אקדמי חינם:
  • שם:
  • כתובת מייל:
  • טלפון:
  • עיר: