לימודים תואר שני  >  בחינות הסמכה  >  לימודי תעודה  >  רשיון לסוכן ביטוח
רשיון לסוכן ביטוח
על מנת לקבל רשיון לעבוד כסוכן ביטוח יש לגשת לשתי בחינות המתקיימות ע"י משרד האוצר
 
משרד האוצר - אגף שוק ההון, המחלקה לסוכני ביטוח אחראי על מתן רשיונות לסוכני ביטוח. על מנת לקבל את הרישיון יש לגשת לשתי בחינות יסודות הביטוח ובחינות גמר. המועמד נדרש גם לעבור תקופת התמחות בת חצי שנה, במהלכה לא יוכל לקבל עמלות תיווך או ייעוץ ולאחר מכן הוא יכול לגשת לבחינות.

הבחינות מתקיימות פעמיים בשנה. על מנת לעבור בהצלחה את הבחינות לקבלת רישיון סוכן ביטוח, יש להשיג בבחינה ציון של 60. ההרשמה לבחינה מתקיימת דרך האינטרנט.

פטורים
אגף שוק ההון מאפשר לנבחנים שאובחנו כסובלים מלקויות למידה, לקויות ראיה או מגבלות פיסיות אחרות, להגיש בקשה לקבלת הקלות מיוחדות בזמן הבחינות של סוכני ביטוח, יועצים פנסיונים וסוכני שיווק פנסיוני. 

הבחינות

בחינה ביסודות הביטוח

בחינה שלאחריה יוכל המועמד להכריז על עצמו כעל סוכן מתמחה. בחינה זו בודקת את הידע של המועמד ביסודות הביטוח באופן כללי, וכן בקבוצות ענפים בהן מבקש התלמיד להתמחות.


מבחן גמר

העוברים בהצלחה בחינה זו יוכלו להיחשב לסוכנים מורשים. נבחן שנכשל בבחינת הגמר יוכל לנסות ולהיבחן פעמיים נוספות בנושאים בהם נכשל, זאת בטווח של שלוש שנים מיום הבחינה הראשונה.

קישור כללי
מידע על לימודי ביטוח


תגובות לכתבה
הוסף תגובה 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
אתר ilimudim2 מספק לכם מידע מקיף בנושא תואר שני ולימודי תואר שלישי כמו כן תוכלו למצוא מידע על מוסדות לימוד, ייעוץ והכוונה, כנסיםמבחני הסמכה, ופורומים.
 
סגור
  • מתקשה לבחור?
    השאירו פרטים לקבלת ייעוץ אקדמי חינם:
  • שם:
  • כתובת מייל:
  • טלפון:
  • עיר: